Bushati për drejtësinë:Është e njëanshme, e kapur nga Edi Rama, e provova në kurrizin tim

I ftuar në ‘Open’ Andi Bushati deklaroi se drejtësia e njëanshme nuk është drejtësi. Duke folur për projektin e pastrimit të nisur nga Amerika, Bushati tha se këtu logjia nuk bëhet kush e ka radhën, kush e ka bërë krimin i pari, por duhet të vihet një ekuilibër.

Bushati tha se ne kemi një shtet autoritar, por që njerëzit binden se drejtësia funksionon ajo duhet të funksionojë ndaj të pushtetshmëve.

LEXO EDHE  Detaje të reja nga shpërthimi i bombolës, në banesë ndodheshin dy persona

Denoncimet tha Bushati nuk i ka bërë vetëm opozita. Se çfarë drejtësia ka këtu unë e provova mbi kurrizin tim me patronazhistët. Drejtësia më hetonte mua dhe jo Edi Ramën dhe ‘E Albania’.

Drejtësia tha Bushati është më e  keqe kur përdoret nga njëra palë.

Është më e keqe dënimi vetëm nga njëra palë, tha Bushati.