VIDEO/ Incidenti në Francë-Gjermani, 2 persona përfundojnë në spital

Të paktën 2 persona u dërguan në spital me plagë të lehta në kokë pasi një aktivist i “Greenpeace” hyri në ambientet e Allianz Arena nga ajri, në prag të nisjes së ndeshjes mes Francës dhe Gjermanisë, e vlefshme për kampionatin europian të futbollit.

Aktivisti me parashutë hodhi në fushë një top ku kishte një parullë kundër një prej sponsorëve të kompeticionit, por papritmas humbi kontrollin e parashutës nga kamerat “spider” dhe u ul me vështirësi në fushë.

LEXO EDHE  Shpëtim Duro surprizon me formacionin, ja si rreshtohet Laçi përballë Anderlecht

Gjatë uljes, disa pjesë të helikës shtytëse ranë mbi spektatorët duke lënduar dy prej tyre. Madje dhe trajneri francez Deschamps shpëtoi për mrekulli nga një copë metalike.