Akuzohet se ngacmoi seksualisht 3 vajza të mitura, arrestohet

Një 61-vjeçar është arrestuar nga policia  e Gjirokastrës, i akuzuar për ngacmim seksual të tre vajzave të mitura.

Blutë njoftuan se bënë ndalimin e V.M., 61 vjeç, banues në Erind-Gjirokastër, pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht tri vajza të mitura të moshës 14 vjeçe, 8 vjeçe dhe 7 vjeçe.

LEXO EDHE  Tenderi për uniformat/ Kush është ‘xhuxhi’ i Edi Ramës që ka rënë në ‘rrjetën’ e SPAK?

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprën penale “Ngacmimi seksual”, shtuan të njëjtat burime pa dhënë detaje të tjera për ngjarjen.