S’ndodhte prej 61 vitesh, Gjermania regjistron rekordin negativ me humbjen ndaj Francës

Franca arriti të marrë një fitore në Mynih përballë Gjermanisë në sfidën e cilësuar si “finalja e parakoshme”.

Ndeshja ishte mjaft e luftuar, por francezët dominuan me talentet e tyre në fushë të cilët dhuruan spektakël. Gjermania nuk humbi vetëm 3 pikët, por regjistroi dhe një rekord negativ.

LEXO EDHE  Tension për Ronaldon, një nga pjesëtarët e familjes shtrohet me urgjencë në spital

‘Pancerat’, për herë të parë në historinë e Kampionatit Europian, humbën në ndeshjen hapëse të kompeticionit.

Rekord negativ ky i një kombëtareje të madhe si Gjermania.