VIDEO/ Futbollistët shqiptarë nuk këndojnë himnin e Maqedonisë së Veriut

Duket se futbollistët shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nuk e kënduan himnin kombëtar maqedonas para fillimit të ndeshjes debutuese të shtetit fqinj në Kampionatin Evropian 2020 kundër Austrisë.

Maqedonia e Veriut pësoi disfatë në ndeshjen e saj debutuese në Kampionatin Evropian, pasi u mund 3:1 nga Austria në ndeshjen hapëse të Grupit C.

Katër futbollistë me shqiptare luajtën titullarë për Maqedoninë e Veriut në këtë ndeshje. Arijan Ademi, Visar Musliu, Ezgjan Alioski dhe Enis Bardhi u aktivizuan nga minuta e parë, ndërsa Ferhan Hasani dhe Egzon Bejtulahi u lanë në stol. Bardhi bëri lojë të mrekullueshme por nuk arriti ta frymëzojë shtetin fqinj drejt fitores në debutim.

LEXO EDHE  Kosova fiton të dytën e artë në Tokio! Nora Gjakova kampione në xhudo

Siç mund të shihet asnjë nga lojtarët shqiptarë nuk këndon himnin e Maqedonisë së Veriut.