Publikohen formacionet zyrtare, ja si rreshtohen Danimarka dhe Finlanda

Një Europian që luhet në 11 qytete korrespondon edhe me kombëtare që do t’i luajnë ndeshjet në shtëpi.

I tillë është rasti në ndeshjen e parë të Grupit B, ku Danimarka do të presë Finlandën me start nga ora 18:00. Nën gjykimin e anglezit Entoni Tejlor, në “Parken Stadium” të Kopenhagenit danezët do të shpresojnë që nën regjinë e Kristian Eriksenit, të mund t’ia dalin mbanë në sfidën e parë të “Euro 2020”.

LEXO EDHE  Sulmi në dyshim, Brdariç vë “piketat” për formacionin titullar ndaj AEL

Formacionet Zyrtare: