Kishte shkuar me pushime në Velipojë, mbytet 40-vjeçari

Në orët e mesditës një 40- vjeçar nga Kosova ka humbur jetën në plazhin e Velipojës. Pushuesit e pranishëm i kanë dhënë ndihmën e parë 40 vjeçarit por ka qenë e pamundur për ta shpëtuar.

Në plazhin e Velipojes ende mungojnë në disa subjektë rojet bregdetare ndërsa edhe ambulanca ka vonuar për të shkuar në vendngjarje.

LEXO EDHE  Zgjedhjet e 25 prillit, BE: Rama keqpërdori burimet shtetërore në fushatë

Në plazhin e Velipojës edhe pse ka një numer të lartë turistësh ende nuk është hapur qendra shëndetësore dhe ende nuk ka një ambulancë që qendron në gatishmëri për çdo rast emergjent shëndetësor.