Zyrtare/ UEFA merr vendimin, ja kur do të rifillojë Danimarkë-Finlandë

Takimi Danimarkë-Finlandë i vlefshëm për Grupin B të Europianit, u pezullua pasi mesfushori Christian Eriksen pësoi atak kardiak në fushën e lojës.

Një moment që tronditi botën e futbollit, teksa rreth 30 minuta më vonë erdhi lajmi i mirë që gjendja e lojtarit të Interit ishte e stabilizuar dhe në monitorim të rreptë të mjekëve.

Ndërkohë për sa i përket vazhdimësisë së takimit, UEFA ka vendosur që takimi të ristartojë sot në orën 20:30.

 

LEXO EDHE  Jo vetëm Benzema, tjetër titullar i Real Madrid pozitiv me COVID