Sherr me sende të forta në Dibër, dy të plagosur, në kërkim tre autorë

Policia e Dibrës ka shpallur në kërkim policor tre shtetas për veprat penale “Plagosje e lehtë me dashje”, kryer në bashkëpunim, dhe “Kanosja”, dhe konkretisht : L. T; D. T; A. B., banues në Dibër.

Burimet policore bëjnë me dije se këta shtetas në bashkëpunim me njëri tjetrin në qytetin e Peshkopisë, pas një konflikti për motive të dobëta kanë kanosur dhe goditur me sende të forta shtetasit U. A., 39 vjeç, dhe K. S., 27 vjeç, banues në Dibër.

Vijon puna për lokalizimin e vendodhjes dhe kapjen e tyre,- njofton policia.