Përgatitjet për Europianin/ Gjumë në kontejnerë dhe vaktet në “Pazar”, ja kampi i gjermanëve

Të martën në mbrëmje nisi për Joachim Löw dhe skuadrën e Gjermanisë grumbullimi zyrtarë për Europianin. “Panzerat” do të qëndrojnë në “Home Ground” në godinën e “Adidas”-it. Aty lojtarët do të qëndrojnë në kontejnerë të mëdhenj, të cilët janë dizenjuar si dhoma gjumi.

Çdo lojtar do të ketë krevatin, televizorin dhe tualetin e tij. Edhe pse dhomat në një kontejner do të jenë plot katër. Kjo për të mos i ndarë plotësisht lojtarët nga njëri-tjetri dhe për të mos prishur frymën e grupit. Kështu, në një shtëpi(kantier) do të qëndrojnë Kai Haverc, Bernd Leno, Joshua Kimich dhe Leroi Sane. Sane-Kimich do të jetë një dyshe interesante duke parë që para disa ditësh të dy patën një debat në fushën e lojës. Edhe pse Kimish deklaroi disa ditë më vonë se gjithçka kishte qenë një debat normal. Në një ambient të rrethuar nga pylli, skuadra do të jetë jashtë zhurmës dhe e fshehur mes pemëve. E qetë për t’u përgatitur nga ana mendore.

LEXO EDHE  VIDEO/ Ernest Muçi dhuron spektakël në Champions, ndëshkon Dinamo Zagreb me një perlë nga jashtë zone

Ndërkohë, kontejneri më interesant do të jetë ai i Thomas Muller, Robin Gwsen, Kevin Trapp dhe Leon Goretzka. Myler njihet për humorin e tij dhe kjo do të jetë diçka interesante për lojtarët që do të qëndrojnë ngjitur me dhomën e tij. Toni Kros do të qëndrojë me Matias Ginterm, Florian Nojhaus dhe Kristian Gynter, lojtarë të rinj dhe të qetë, të përshtatshëm për karakterin e yllit të Realit./Panoramasport