I ka përfunduar kontrata, mesfushori e mbyll me Skënderbeun

Shqiprim Taipi largohet nga Skënderbeu. Mesfushori luajti për 2 sezone e gjysmë me korçarët dhe më përfundimin e kontratës ka vendosur që të mos rinovojë, por të largohet për të gjetur një tjetër ekip.

24-vjeçari bëhet futbollisti i parë që largohet nga Skënderbeu, ndërsa ofertat në merkato nuk mungojnë. Kukësi është një nga ekiet që ka nisur negociatat me mesfushorin dhe verilindorët tentojnë që të formojnë një mesfushë me dy vëllezërit, Shqiprim dhe Gjelbërim Taipi.

Këtë sezon, Shqiprim Taipi luajti 33 ndeshje më fanellën e Skënderbeu në kampionat dhe Kupë, ndërsa shënoi vetëm një gol e dha 6 asiste duke ndihmuar ekipin të shpëtojë nga rënia në Kategorinë e Parë.