Covid në Itali, 88 viktima dhe mbi 2 mijë raste të reja

Italia ka shënuar 88 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 205335 teste të realizuara, kanë rezultuar pozitivë 2079 raste.

Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 126855 humbje jete.

Ndërsa numri i të shëruarve ka arritur në 7616 persona. Sakaq brenda 24 orëve në Itali janë aplikuar 570805 doza të vaksinës kundër koronavirusit.