VIDEO/ Dy djem dhunojnë dy vajza, çfarë ndodh në Tiranë

Dy djem të rinj kanë dhunuar psikologjikisht dhe fizikisht dy vajza , pranë bulevardit “Migjeni” në Tiranë.

Ngjarja është është rregjistruar rreth orës 23:00 të mbrëmjes së martë, ku dy persona, kanë lëshuar një “lumë” fjalësh fyese, kanë pështyrë në fytyrë dhe më pas kanë dhunuar fizikisht dy vajzat.

Në redaksinë e “Ora News”, ka mbërritur një video ekskluzive, ku duket qartë momenti i dhunës dhe pështyrjes në fytyrë të dy vajzave.

Dhe më pas njëri nga djemtë, qëllon me pëllëmbë në fytyrë njërën nga vajzat.

Ngjarja mund të ishte përshkallëzuar më tepër, por dy të dëmtuarat pas goditjes dhe pështyrjes në fytyrë, janë larguar zona. Mësohet se njëra nga vajzat është nga Gjirokastra.

Mes tyre dhe dy djemve, duket se ka pasur një njohje të mëparshme, por për shkaqe ende të paqarta, situata ka dalë jashtë kontrollit duke bërë që dy djemtë të ushtrojnë dhunë.

Epidose të tilla të dhunës ndaj grave dhe vajzave kërkojnë ndërhyrjen e menjëhershme të policisë pasi neglizhenca mund të sjellë agravimin e situatës.