Pritet vetëm zyrtarizimi, mbrojtësi drejt largimit nga Partizani

Eneo Bitri pritet të jetë largimi i radhës nga skuadra e Partizanit. Mbrojtësi 24-vjeçar ishte në bisedime të avancuara me ekipin Dinamo Brest, por në fund asgjë nuk u konkretizua.

Ndërsa, tashmë, ka një tjetër ekip që i është vënë pas shtatlartit të mbrojtjes. Bëhet fjalë për Astanën, ekipin që militon në elitë në Kazakistan. Bitri i ka bindur drejtuesit e Astanës dhe negociatat me agjentin e lojtarit kanë nisur.

“Panorama Sport” mëson se bisedimet janë në një fazë tepër të avancuar dhe gjithçka është thuajse e kryer. Sezoni i shkuar ka qenë më i miri në karrierën e Bitrit. Mbrojtësi 1.92m i gjatë ka luajtur 34 ndeshje në Superiore duke shënuar edhe dy gola.