“Përpara karavidhe”, ironia e Vasilit me deputetët: Mos u ndalni o pupacë

Në një kohë kur Parlamenti po diskuton mbi shkarkimin e Ilir Metës nga posti i Presidentit të Republikës, nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, ka ironizuar të gjitha diskutimet në Kuvend.

“Pupacë aman mos na zhgënjeni sot. E duam shkarkimin me unanimitet”, shkruan Vasili.

Duke vijuar t’i quajë deputetët pupace, Vasili shprehet “jeni që jeni futini një votim dhe zgjatjani mandatin vetes një vit a dy vjet a pesë vjet”.

LEXO EDHE  ‘Shpi bari’ në Spanjë, kapet 24 vjeçari shqiptar, ja kush e tradhëtoi

“Si mund të ikni dhe ti lini reformat pambaruar ju, aman se ne juve ju kemi shpresën e vetme për negociatat.

Përpara karavidhe mos ndaloni, atdheu tek ju i ka sytë”, shkruan Vasili