Ndërtesa shembet mbi autobusin, 9 viktima në Korenë e Jugut

Të paktën 9 persona humbën jetën në Korenë e Jugut pasi një ndërtesë që po shembej nga autoritetet zuri poshtë një autobus.

8 persona të tjerë mbetën të plagosur, në ngjarjen e rëndë që ndodhi kur autobusi ndaloi stacion në qytetin jugor të Gwangju.Sipas autoriteteve, shkaqet e shembjes së ndërtesës janë ende të paqarta, ndërkohë që punëtorët që punonin në këtë ndërtesë të amortizuar ishin evakuuar disa orë më herë.

LEXO EDHE  Itali, 7230 të infektuar dhe 27 humbje jete në 24 orë nga Covid