Koronavirusi në Greqi/ 15 viktima dhe 809 raste të reja

Greqia ka regjistruar një rënie të shifrave në 24 orët e fundit. Bie në sy se numri i viktimave ka pësuar një përgjysmin, nga 30 dje në 15 sot.

Nga ana tjetër 809 raste janë shënuar po sot, kurse dje 1 mijë e 339 raste.

Ndërkohë në spitale vijojnë trajtimin 381 pacientë me COVID-19.