Gjendet një trup i pajetë në Ulqin, dyshohet se është i ish-shefit të antidrogës

Një trup i pajetë është gjetur në Ulqin, raporton portali malazez Vijesti.

Raportohet se trupi është gjetur mbrëmjen e shkuar dhe pritet të përcaktohet identiteti.

Paraprakisht mediat raportojnë se trupi i pajetë dyshohet se është i Rudolf Elezoviç, pasi ky i fundit u raportuar i zhdukur nga gruaja e tij më 27 maj. Kërkimet për ish-shefin e policisë u shtrinë dhe në Shqipëri, pasi mendohej se mund të ndodhej në këtë territor.

LEXO EDHE  Reshje shiu, por edhe rrebeshe. Çfarë ndodh me motin, zonat ku priten

Elezoviç ka shërbyer si shef i policisë së Ulqinit për gati gjashtë vjet, deri në vitin 2014, kur u zëvendësua nga Sead Djozovic. Më parë ai ka mbajtur poste të tjera të larta në policinë e Malit të Zi.