E zhdukur prej 2 ditësh, ende asnjë gjurmë nga 51-vjeçarja shqiptare

Është zhdukur prej ditësh një shqiptare në Zvicër.
Mediat vendase bëjnë me dije se shtetësja Alije Veseli është zhdukur që prej dy ditësh, ndërsa mësohet se 51-vjeçarja u largua nga banesa e saj midis orës 6:10 dhe 9:45 të mëngjesit, dhe ende nuk është kthyer në shtëpi.

Mediat raportojnë se shqiptarja është në kërkim nga policia zviceriane, të cilët kanë publikuar të dhënat kryesore të saj, duke kërkuar ndihmën e popullit.

Shqiptarja e zhdukur prej ditësh, policia në Zvicër ngrihet