VIDEO/ Telashe për Francën, Benzema lë fushën gati në lot. Rrezikon Europianin!

Një shqetësim i madh te Franca, vetëm disa ditë nga fillimi i Kampionatit Evropian.

Në vazhdën e miqësores kundër Bullgarisë (po luhet sonte), Karim Benzema u ndal me një dëmtim në minutën e 36-të të pjesës së parë.

Sulmuesi i Real Madrid u hodh në tokë, duke theksuar disa probleme në këmbën e tij të djathtë, në zonën midis kofshës dhe gjurit.

Problemi fizik e detyroi atë të largohej nga fusha, u zëvendësua nga Giroud: madje, Benzema është parë tepër i dëshpëruar duke prekur edhe gjurin…

Deschamps do të përpiqet të kuptojë diçka më shumë ditën e nesërme, teksa duhet theksuar se ylli i Real Madrid është i pafat duke qenë se sapo ishte kthyer pas një mungese 5 vjeçare te Franca.