U bë baba për herë të dytë, Harry merr dhuratën e veçantë nga Mbretëresha Elizabeth

Duka dhe Dukesha e Sussex, Meghan Markle dhe Harry janë bërë prindër për herë të dytë.  Meghan dhe Harry vendosën ta pagëzojnë bebushen me emrin Lilibet Diana Mountbatten-Windsor.

Emri ‘Lilibet’ u zgjodh në nder të stërgjyshes së saj, Mbretëreshës Elizabeth, të cilën e thërrisnin kështu me përkëdheli në rininë e saj. Diana, në nder të gjyshes së saj të ndjerë, princeshës së Uellsit. Ata do ta thërrasin të voglën ‘Lili’.

Së fundmi burime pranë saj kanë bërë me dije se ajo i ka dhuruar Princit Harry një degë ulliri shoqëruar me një ftesë për drekë kur ai të kthehet në Mbretërinë e Bashkuar muajin tjetër për të zbuluar statujën e Princeshës Diana.