Faturonin 10 mijë euro në ditë, goditet grupi i drogës

Policia italiane ka goditur një grup shpërndarësish droge, duke arrestuar 25 persona. Sipas njoftimit të policisë, grupi në fjalë, faturonte deri në 10 mijë euro në ditë.

Mësohet se dyqani i grupit ishte në oborrin e përbashkët për shtëpitë e familjes së “shefit të sheshit”, i cili mund të arrihej nga dy dyer të blinduara. Oborri ruhej vazhdimisht nga vëzhguesit dhe mbrohej nga qen të mëdhenj, si dhe nga një sistem i avancuar i mbikëqyrjes video, i aktivizuar për të njoftuar shitësit e drogës për ardhjen e mundshme të policisë.

LEXO EDHE  Zjarri në Gjorm, Peleshi: Situata e vështirë, banorët do evakuohen