Rriten shifrat në Greqi, regjistrohen 30 viktima dhe 1339 raste të reja nga COVID-19

Greqia ka shënuar një rritje shifrash këtë të martë nga COVID-19. 30 viktima dhe 1 mijë e 339 raste të reja u regjistruan.

Një ditë më parë Greqia kishte 34 viktima dhe 808 raste të reja.

LEXO EDHE  150 mbeten të bllokuar nga zjarret, çfarë po ndodh...

Gjithsesi, lajmi i mirë është se po bien shtrimet në spitale, pasi vetëm 381 pacientë kanë mbetur në intubim.