Zyrtare/ Merkato dalëse te Dinamo, dy futbollistë largohen nga skuadra

Mbrojtësi Emiljano Hidri dhe sulmuesi Artion Alillari kanë lajmëruar ndërprerjen e bashkëpunimit me klubin kryeqytetas të Dinamos.

Pas vetëm një sezoni tek ‘’nëndetësja’’, dyshja largohet si futbollistë të lirë, teksa lajmin për largimin e bënë vetë lojtarët nëpërmjet një statuti në ‘’Facebook’’.

Me ngjitjen në Superiore, Dinamo ka piketuar futbollistë me eksperiencë për skuadrën duke mos rinovuar marrëveshjen me disa nga futbollistët e skuadrës që i skadonte kontrata këtë verë.