Si u vra biznesmeni i lojërave të fatit në Ksamil, zbardhet skema/ Autorët e pritën disa orë

Detaje të reja raportohen nga ekzekutimi i biznesmenit të lojërave të fatit, Gramoz Memaj, ngjarje e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Ksamil.

Në vendngjarje pranë banesës janë gjetur 7 gëzhoja, ndërsa dyshohet se të gjitha plumbat viktima i ka marrë në trup.

Atentatori/ët dyshohet se janë ndihmuar edhe nga persona të tjerë të cilët e kanë ndjekur viktimën dhe kanë studiuar lëvizjet e tij.

Sipas pamjeve të kamerave të sigurisë, të cilat janë sekuestruar nga grupi hetimor, një automjet ka qënë në afërsi të banesës së viktimës për disa orë. Automjeti ka tentuar të ikë por sapo ka parë në fund të rrugës makinën e viktimës është kthyer me indietro.

Nga kamerat që kanë regjistruar momentin e vrasjes, rezulton se autorët kanë pritur sa viktima të dalë nga automjeti i tij, ndërsa autorët i janë afruar deri pranë derës së shtëpisë së tij, ku i ka zbrazur një karrikator pistolete.

Viktima jetonte mes Tiranës dhe Sarandës, ndërkohë që dyshimet e para lidhen me të shkuarën e viktimës.

Policia përjashton mundësinë e konfliktit banal, në ndryshim nga sa u tha fillimisht për një sherr të ndodhur në lokal. Viktima jetonte vetëm me të ëmën, dhe ka qenë ajo që ka gjetur dhe trupin e tij të pajetë në afërsi të banesës.