Po transportonin emigrantë të paligjshëm, arrestohen 2 të rinj në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar dy persona të cilët akuzohen për dhënie ndihmë klandestinëve të paligjshëm.

Burimet policore njoftojnë se në afërsi të fshatit Zëmblak, Maliq është bërë ndalimi i shtetasve me iniciale M. G., 34 vjeç dhe D. D., 35 vjeç, banues në Pogradec, pasi në makinën tip “Benz” po transportonin 3 emigrantë të paligjshëm kundrejt shpërblimit, të cilëve iu kishin premtuar kalimin drejt vendeve të BE-së.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë, për veprime të mëtejshme