Koronavirusi në Itali/ 65 viktima dhe mbi 1 mijë të infektuar në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit Italia ka shënuar 65 viktima nga koronavirusi, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 126,588 persona.

Ministria e shëndetësisë bëri me dije se nga 84,567 mijë teste të realizuara, kanë rezultuar pozitivë 1, 273 persona me Covid. Ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 4, 233, 698 raste me koronavirus.

Gjithashtu autoritetet shëndetësore raportojnë se gjatë 24 orëve më Itali janë administruar 493, 112 doza të vaksinave kundër Covid.