Kapet me 75 kg kokainë, arrestohet 24-vjeçari shqiptar në Itali

Në prangat e policisë italiane ka rënë një 24-vjeçar shqiptar i cili akuzohet për trafikim kokaine.

I riu shqiptar kishte kthyer garazhin e banesës së tij në një dyqan të vjetër ku vinin dhe blinin kokainë, raportojnë mediat italiane.

Pas kontrolleve, policia italiane I gjeti shqiptarit një sasi prej 75 kilogramë kokainë, të cilën e kishte fshehur në makinën që kishte parkuar në garazh.

Po ashtu policia ka mundur të arrestojë edhe një 46-vjeçar I cili ishte bashkëpunëtor I shqiptarit. I arrestuari I dytë ishte me orgjinë nga Roma.

Sipas raportimeve në mediat italiane, nëse droga do arrinte të shitej do të kapte vlerën e të paktën 4 milionë eurove.