Çaktivizoi alarmin dhe nuk raportoi vjedhjen e firmës, në pranga roja e sigurisë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 58-vjeçar i punësuar si roje sigurie në një firmë në Kodër Mëzez të Tiranës, pasi akuzohet për “shpërdorim detyre”.

Burimet policore bëjnë me dije se shtetasi N. A., 58 vjeç ka çaktivizuar alarmin e sigurisë në firmën ku punonte dhe nuk ka raportuar për një vjedhje të një shume parash të kryer nga persona ende të paidentifikuar në ambientet e firmës.

Gjithashtu policia njofton se po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve të vjedhjes.