Grabitja e karburantit, punonjësi jep detajet: “Më morën në telefon dhe më thanë…”

Pak orë pas grabitjes së karburantit të Fllakës në Durrës, ka folur një punonjës i biznesit. Ai ka treguar se ngjarjen e ka marrë vesh kur ka shkuar në pikën e karburnatit, pasi sipas tij ka qenë në pikën tjetër.

Më morën në telefon dhe më thanë; hajde pak tek pika se ka ndodhur një problem. Nga shtëpia, vij me vrap këtu se isha dhe për tek pika tjetër. U futa tek pika, i rashë në telefon menaxherit por e kishte të fikur. Erdha këtu dhe gjeta inspektorët e policisë dhe mora vesh për grabitjen. Nuk e di se sa lekë morën. Kamera ka, punojnë.”, shprehet ai.

Kujtojmë se ngjarja ndodhur në orën 09:00 të mëngjesit të sotëm, ku autorët grabitë xhiron e ditës.