Merr flakë makina në aksin Milot-Lezhë

Një automjet raportohet se është përfshirë nga flakët në orët e mesditës së sotme. Ngjarja ka ndodhur në autostradën Lezhë-Milot, prane fshatit Gajush.

Nuk ka ende informacione lidhur mbi shkaqet e zjarrit. Policia dhe zjarrëfikësit ndodhet në vendin e ngjarjes.

Ndërsa nuk raportohet për persona të lënduar.

Lezhë/Informacion paraprak

Më datë 05.06.2021, rreth orës 14:20 , jemi njoftuar nga shtetasi B. Ll.,se në aksin rrugor  Milot-Lezhë, se automjeti  tip “Volksëagen” me  të cilin udhëtonte ka marrë flakë në ecje.

Nuk ka asnjë person të dëmtuar,vetem demë materiale.

Sherbimet e Policisë dhe grupi hetimor në vendngjarje po punojnë për zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes, ku paraprakisht dyshohet si pasojë e një defekti teknik.