E tmerrshme/ Një burrë jetonte prej 7 vjetësh me kufomën e nënës

Rasti në Tiranë i vajzës që rrinte në shtëpi prej 15 muajsh me trupin e motrës së vdekur dhe prej ditësh edhe me kufomën e nënës, është zbuluar të ketë ndodhur edhe në Paris.

Një burrë serb, ka fshehur trupin e kufomën e nënës së tij, në një apartament për afro 7 vite, në mënyrë që të përfitonte pensionin e nënës së tij, noa.al duke cituar publikimin sot nga francezja “Le Parisien”.

47-vjeçari, i identifikuar vetëm me emrin, Sasha, është vetëdorëzuar në polici disa ditë më parë, duke rrëfyer para hetuesve të gjithë ngjarjen.

Sipas dëshmisë që ai ka dhënë, nëna e tij, Zlaka, kishte ndërruar jetë nga kanceri në vitin 2014, në moshën 75-vjeçare. Sasha tha se e kishte bërë këtë sepse donte të vazhdonte të merrte pensionin mujor të të ndjerës edhe pasi ajo ndërroi jetë.

LEXO EDHE  E zhdukur prej një muaji, gjenden e vrarë nëna e 3 fëmijëve

Pas kësaj dëshmie, së bashku me një patrullë policie, ai është drejtuar tek apartamenti.

Trupi i pajetë i 75 vjeçares ishte fshehur në banjë, ndërsa djali i saj, tregon se trupin shpesh e lyente me aroma të këndshme, për të shmangur erërat e rënda.

Sipas mediave të huaja, i dyshuari është arrestuar nga policia, ndërsa pritet që gjykata të marrë një vendim përfundimtar për të