Tiranë/ Vrau ish-dhëndrin, gjendet arma e krimit

Gjendet arma e krimit në Tiranë me të cilin ish-vjehrri vrau ish-dhëndrin afër Gjykatës së Tiranës.

Ishte vetë autori që zbuloi ku ndodhej arma e krimit.

Ai dëshmoi në Polici dhe RENEA arriti ta gjejë armën falë kontrolleve disa orë pas vrasjes.

Ditën e sotme Mexhit Picari vrau me armë zjarri Kudret Saliajn.

LEXO EDHE  Berisha: Reforma në drejtësi e dështuar, anëtarët e Gjykatës së Lartë janë të kapur

Ngjarja ndodhi disa çaste para seancës së divorcit në Gjykatë mes vajzës së Mexhit Picarit dhe Kudret Saliajt.

I plagosur mbeti dhe avokati Adriatik Cama, i cili ishte në një tavolinë, në një lokal pranë gjykatës së Tiranës.