‘One Direction’ drejt ribashkimit? Ish-anëtari i grupit të famshëm bën deklaratën e papritur

Liam Payne, ish-anëtar i grupit të famshëm “One Direction”, ka folur hapur për marrëdhënien me ish-kolegët ndërsa nënkuptoi dhe një ribashkim të mundshëm të grupit. 27-vjeçari iu përgjigj pyetjeve të fansave gjatë një videoje live në “Instagram”, teksa zbuloi se mban ende kontakt me djemtë e bandës.

Payne dhe Harry Styles bashkuan forcat me Niall Horan, Louis Tomlinson dhe Zayn Malik në 2010 ndërsa konkurronin në “The X-Factor”. Grupi i djemve lëshoi katër albume përpara se Malik të largohej nga grupi në 2015-ën për të nisur një karrierë solo.

Katër anëtarët e mbetur njoftuan ndarjen e bandës në Janar 2016. Payne foli për mundësinë e një ribashkimi të grupit të famshëm duke thënë: “Do të doja që ne të hynim në një studio për një moment. Mendoj se do të ishte gjëja më e mirë.”