Kosova fiton në miqësore, Rashica shkëlqen me “dopietë”

Kosova ka arritur të triumfojë edhe miqësoren e dytë ndaj Maltës me rezultatin 1-2 falë dopietës së Milot Rashicës.

Përfaqësuesja e Kosovës pas fitores ndaj San Marinos me rezultatin 4-1, sot në Klagenfurt të Austrisë ka fituar me dopietën e një super Milot Rashicës i cili ishte një nga më të mirët në fushën e blertë së bashku me portierin e Tiranës, Visar Bekaj i cili ishte vendimtar me pritjet e tij.

Një paraqitje pozitive kjo e “Dardanëve” të Bernard Shaland të cilët do të kenë edhe dy teste të tjera miqësore përpara ndeshjeve të Kualifikuesve të Botërorit “KATAR 2022”, ndaj Guineas në 8 qershor me fillim nga ora 14:00 dhe ndaj Gaqmbias në datë 11 qershor në orën 19:00.