Do japë dorëheqjen si deputet? Berisha: Nëse do fitonim zgjedhjet “po”, por tani…

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi këtë të Premte se, nuk do të japë dorëheqjen si deputet.

“Përkundrazi, do e shumëfishoj aktivitetin tim në këtë drejtim”, u shpreh Berisha në emisionin “Zonë e Lirë”.

Berisha tha se kishte ndërmend të jepte dorëheqjen në rast se PD do fitonte zgjedhjet. Besoja se do i fitonim zgjedhjet, tha ai.

Por shtoi, tani “do përdor gjithë energjinë time dhe do mbroj ato që kam mbrojtur”.