Abrashi: Shiriti i kapitenit një nder, ndaj Uellsit luajmë për fitore

TIRANA, ALBANIA - SEPTEMBER 07: Amir Abrashi (22) of Albania in action during the UEFA Nations League soccer match between Albania and Lithuania at Air Albania Stadium in Tirana, Albania on September 7, 2020. (Photo by Olsi Shehu/Anadolu Agency via Getty Images)

Amir Abrashi do të mbajë shiritin e kapitenit në ndeshjen e nesërme me Uellsin, pasi mungojnë Etrit Berisha dhe Elseid Hysaj.

Mesfushori është pjesë e rëndësishme e kombëtares shqiptare dhe normalisht atë e gëzon fakti që mban shiritin.

“Është kënaqësi dhe nderi veçantë te jem kapiten. Është një skuadër që e dashuroj dhe mezi pres që të nisë ndeshje me Uellsin. Më e mira është të luajmë mirë dhe të fitojmë. Le të bëjmë lojën tonë. Janë përgatitje e mirë për sfidat e shtatorit. Do futemi në fushë për të fituar dhe për të forcuar ekipin për të ardhmen”.

“Kundërshtari është i fortë, por edhe ne kemi kualitet për të fituar. Do të japim maksimumin dhe shpresoj të fitojmë. Jam lider, me moshë dhe me vitet që kam luajtur kam fituar eksperiencë. I ndihmoj djemtë e rinj. Edhe me shirit, edhe pa shirit, unë e ndjej veten lider dhe sillem si i tillë”.

“Uellsin e kemi parë, janë të fortë fizikisht dhe luajnë futboll të mirë. Nuk janë kundërshtar të thjeshtë. Ua dimë pikat e forta dhe të dobëta dhe i kemi studiuar me trajnerin”.