Orgesa Zaimi shpërthen në lot: Të urrej dhe nuk vij më në këtë emision

Këngëtarja Orgesa Zaimi ishte së fundmi e ftuar në emisionin “ABC e Pasdites”, ku shpërtheu në lot pasi motra e saj, e cila jeton në Zvicër, i kishte dërguar një mesazh emocionues.

“Para se të kisha fëmijët e mi në jetë, kisha Orgesën fëmijë. Prindërit ishin në punë dhe duhej të kujdesesha për të. Më ka marrë shumë malli ta shoh të këndojë live, më ka marrë shumë malli edhe ta përqafoj. Më ka marrë shumë malli dhe për Kronin, Borën, Mentorin. Të tre këta i shoh të ndërkallur tek Orgesa”, i shkruante ajo

Orgesa nuk i përmbajti dot lotët, teksa tha: “Unë të urrej zyrtarisht dhe nuk vij më në këtë emision”.

“Se besoja kurrë që do qaja. Më preke në një temë që është kaq e dhimbshme… Pandemia na ka bërë që të mos lëvizim se kush nuk do të shkojë që të takojë motrën atje ku është, edhe në fund të botës. Pandemia nuk na ka mundësuar që unë të shkoj në Zvicër apo familja ime sepse janë disa rregulla strikte dhe nuk mundemi dot. Mezi presim momentin të na thonë ju mund të shkoni”, vijoi më tej këngëtarja.