FOTO/ Vrasja në Lushnje, kush është viktima dhe i plagosuri

Personat në fotografi janë 31-vjeçari Kejdi Qorri, i cili mbeti i plagosur si pasojë e një konflikti të çastit në fshatin Fier i Ri të Lushnjes, ndërsa i ati i tij Rako Qorri 62 vjeç ndërroi jetë.

Kejdi Qorri ndodhet në spitalin e Lushnjes nën kujdesin e mjekëve.

Ngjarja e rëndë u regjistrua mbrëmjen e të mërkurës, 2 qershor, në lokalin që kishin në pronësi babë e bir.

Ata u qëlluan Sofokli Shani. Sipas të dhënave jo zyrtare, shkak i ngjarjes është bërë një debat i çastit në lokal midis autorit dhe viktimës, debat i cili ka përfunduar në perplasje fizike.

Pasi është konfliktuar, autori Sofokli Shani ka shkuar në banesë dhe ka marrë armën që e mbante pa leje dhe ka kryer krimin.

Pasi ka kryer krimin është larguar nga lokali dhe është vetedorëzuar në polici bashkë me armën e krimit.

Viktima ishte kryetar grupseksioni i PD.

Arma e sekuestruar