E rëndë/ E moshuara ndërron jetë nga koronavirusi në shtëpi, macet ushqehen me trupin e saj

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Spanjë. Policia vendase ka zbuluar trupin e dekompozuar të një gruaje, e cila thuhet se ishte ngrënë pjesërisht nga macet e saj shtëpiake.

Pesë nga shtatë maces e zonjës, janë gjetur të ngordhura, kur oficerët hynë në shtëpinë e saj, pas denoncimit të bërë nga fqinjët.

Ata kanë njoftuar autoritetet, se e moshuara Clara Ines Tabon, 79-vjeçe, prej disa ditësh nuk kishte dalë nga shtëpia.

Autoritetet kanë mbërritur menjëherë aty dhe e kanë gjetur të vdekur, ndërsa dyshohet se ka ndërruar jetë nga COVID.