U plagos me armë dhe nuk e tregoi autorin e krimit, gjykata jep vendimin për Ergys Likaj

Gjykata e Vlorës ka vendosur masën e “detyrim paraqitjes” për Ergys Likajn, i cili u plagos me armë zjarri pak ditë më parë dhe nuk tregoi emrin e autorit të krimit që ishte 18 vjeçari, Ersiljo Mataj, i cili është shpallur në kërkim nga policia.

Ergys Likaj, është akuzuar për veprën penale të ‘mos-kallëzimit të krimit’ dhe si pasojë është dhënë masa e arrestit me burg ndaj tij.

Pasi u paraqit i plagosur në ambulancën e qytetit të Vlorës, Likaj tha se kishte ndodhur nga pakujdesia e tij dhe se ishte vetë-plagosur, duke fshehur kështu autorin e krimit.