Tre efektivë ndalojnë shitësin në Tiranë, i kërkojnë të mos shesë ushqimet, qytetarja: ‘Ikni mos e dëgjoni Erjon Velinë’

Një tjetër video është bërë publike ditën e sotme nga ndalimi i një shitësi të moshuar në Tiranë. Në videon e ‘JOQ’, shihet një i moshuar i cili ndalohet nga tre efektivë, duke i kërkuar që të largohej nga vendi ku po shiste ushqimet.

Pranë tij afrohet një grua e cila i kundërshton efektivët dhe i kërkon që ta lënë të moshuarin të qetë.

Ikni mos dëgjoni Erjon Velinë. Po ikni, lat nam rrugëve, lat nam. Po gjynaf, merreni me pleqni’.-thotë gruaja.

Ndërsa i moshuari i bën të ditur policëve që nuk ka asnjë para me vete.

‘Asnji lek nuk kam’-i thotë ai efektivëve.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JOQ Albania (@joqalbania)