Barcelona përforcon prapavijën, kontratë 5-vjeçare për mbrojtësin spanjoll

Erik Grasia rikthehet te Barcelona dhe kjo tashmë është zyrtare. Marrëveshja mes lojtarit dhe drejtuesve katalanas ishte arritur prej kohësh, por vetëm ditën e sotme ka ardhur zyrtarizimi.

Qendërmbrojtësi ka firmosur një kontratë 5 vjeçare, e cila do e mbajë të lidhur me Barcelonën deri në vitin 2026. Garsia bashkohet me skuadrën spanjolle si lojtar i lirë, pasi i përfundoi kontrata me Mançester Sitin.

20-vjeçari shihet si një afrim i rëndësishëm për të tashmen dhe të ardhmen te Barcelona, me këta të fundit që këtë sezon shfaqën probleme të shumta në prapavijë.