Ylli i Partizanit drejt largimit, menaxheri mbërrin në Shqipëri

Jasir Asani është një nga emrat më të lakuar në këtë periudhë merkatoje. Mëngjërashi ka kontratë me Partizanin deri në fund të majit dhe më pas del lojtar i lirë. Ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij, por burime të besueshme tregojnë se nga Turqia ka 3 oferta tunduese. Shifrat e çmendura të ofruara, kanë lëkundur 26-vjeçarin i cili duket se do t’i japë fund aventurës në vendin tonë.

Edhe pse në medie ishte përfolur që futbollisti kërkonte nga drejtuesit e kuq, 13 mijë euro rrogë, në fakt shifra të tilla s’janë bërë pengesë. Por, dëshira e Asanit për të provuar aftësitë e tij në një kampionat më të fortë, mund ta largojë atë nga Superliga shqiptare.

Vlen të theksohet se në vendin tonë prej disa ditësh ka mbërritur menaxheri i tij, Aleksandër Jovkov. Pritet me interes të mësohet se çdo të ndodhë, ndërsa zhvillime të rëndësishme do të ketë këto ditë në klubin e kuq.