“Kampionati më dramatik dhe i dobët”, Egbo: Teuta me fat që fitoi titullin, Bregu dhe Asani më të mirët

I ftuar në emisionin “Sport News Plus” në “Neës 24” me moderatoren Daljana Sejdia, është ish-trajneri i Tiranës, Emanuel Egbo i cili analizon kampionatin e Kategorisë Superiore të sapo përfunduar:

“Kampionati më dramatik dhe më i dobët. 15 ndeshje barazim dhe Teuta ka fituar kampionatin, në fund të fundit të gjithë ekipet kanë marrë atë që kanë merituar. Teuta ka qenë me fat që ka dalë kampion, pasi të gjitha kanë gabuar.

Dejvi Bregu ka qenë lojtari kyç i Teutës sepse kur ai ka qenë mirë Teuta ka fituar. E ka metrituar këpucën e artë sepse ka bërë sezon të shkëlqyer së bashku me Asanin.

Ai ka qenë një sulmues krahu edhe ka realizuar 16 gola, nëse nuk je sulmues qendre dhe realizon 16 gola për mua je super lojtar. Shumica e ekipeve presin prapa prandaj nuk kanë shënuar shumë sepse kishin frikë të humbisnin.”