Zyrtare/ Partizani nis spastrimet, largohet lojtari që erdhi me bujë

Vetëm dy ndeshje me Partizanin dhe tani largohet. Prurja e janarit, Roberto Dominguez, largohet nga “Demat e kuq” pa lënë asnjë gjurmë.

Lojtari nga El Salvadori nuk u bë në asnjë moment i rëndësishëm për kryeqytetasit, që tashmë kanë zgjidhur kontratën.

“FK Partizani njofton përfundimin e marrëveshjes me mbrojtësin Roberto Dominguez. Klubi dhe 23- vjeçari nga El Salvador kanë vendosur të ndërpresin bashkëpunimin mes tyre.

Dominguez u bashkua me 16-të herë kampionët e Shqipërisë përgjatë merkatos së Janarit. FK Partizani i uron Roberto Dominguez shumë suksese në karrierën e tij sportive”, njofton klubi i Partizanit përmes rrjeteve sociale.

LEXO EDHE  Lajm i trishtë për skuadrën shqiptare, ish-drejtori sportiv i klubit vdes në moshën 53-vjeçare

Trajneri Daja, në një prej konferencave për shtyp, sqaronte kohë më parë se kishte “frikë” ta aktivizonte mbrojtësin qendror, për shkak të mënyrës së tij të lojës.

Shkaktimi i ndonjë penalltie prej lojës së ashpër e frenonte trajnerin e kryeqytetasve, që sezonin e ardhshëm nuk do ta ketë më këtë siklet, pasi Dominguez u largua nga Partizani.