Koronavirusi në M.Veriut/ 18 viktima dhe 50 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 50 raste të reja nga 2 955 testime.

Prej rasteve të reja 27 janë në Shkup, 5 Kumanovë, Prilep 4, Gostviar 3, Tetovë, Veles, Shtip dhe Kërçovë 2 dhe nga 1 rast në Gjevgjeli, Vinicë dhe Strumicë.

Gjatë 24 orëve të fundit po ashtu janë regjistruar 81 pacientë të shëruar dhe 18 të tjerë kanë humbur jetën. Prej rasteve të reja 8 janë në Shkup, 3 në Tetovë, 2 në Manastir dhe nga 1 në Prilep, Kavadar, Koçani, Radovish dhe Dibër.

LEXO EDHE  “Fiton 1-2 mln euro për 6 muaj”, shqiptari në Ekuador rrëfen trafikun e kokainës

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë diagnostifikuar gjithsej 155 217 pacientë me coroanvirus, ndërsa prej tyre 147 381 janë shëruar dhe 5 387 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 2 449.