FOTO/ Kapen me kanabis, arrestohen dy shqiptarë në Janinë

Dy shqiptarë janë arrestuar mëngjesin e sotëm nga Policia Pyjore e Janinës. Mësohet se në pranga kanë rënë M.L nga Durrësi dhe A.M nga Mirdita.

Të arrestuarit akuzohet për transport dhe trafik droge. Ndërkohë sipas informacioneve, nga policia u sekuestruan dy çanta të cilat kishin më shumë se 38 kg kanabis.

Sakaq të arrestuarit do të dërgohen në Prokurorinë e Gjykatës së Shkallës së Parë të Janinës.