Gjithcka gati për finalen e Europa League, Villarreal dhe Man.United publikojnë formacionet

Starton në orën 21:00 finalja e Europa League mes   Villarreal dhe Manchester United.

Dy klubet kanë publikuar formacionet zyrtare teksa do të kërkojnë të bëjnë të tyren trofeun e dytë më të madh për klube në Europë.

Trajneri i spanjollëve, Emery, ka vendosur t’i besojë në sulm Yeremi Pino, i cili, në moshën 18 vjeç e 218 ditë, do të bëhet lojtari spanjoll më i ri që zhvillon një finale të madhe europiane si titullar, duke thyer rekordin e Iker Casillas, i cili luajti në finalen e Champion League të 2009-ës në moshën 19 vjeç e 4 ditë.

Solskjaer, nga ana tjetër, ka vendosur të hedhë nga minuta e parë 19-vjeçarin Mason Greenëood, i cili do të mbështesë me Fernandes dhe Rashford Cavanin në sulm.

Formacionet zyrtare: