Në orën 18:00 mblidhet Kryesia e PD, ja çfarë do të diskutohet

Pas pak minutash, në orën 18:00 pritet të mblidhet kryesia e PD-së. Temë e diskutimeve të kësaj mbledhjeve do të jenë zgjedhjet për kryetar të PD-së.

Gjatë kësaj mbledhje pritet që të aprovohet nga kryesia kandidatët për deputetë, që deri më tani, kanë depozituar kërkesën për të qenë në krye të PD.

Kandidatët deri më tani janë emra të njohur brenda PD, duke nisur nga kryetari aktual, Lulzim Basha, i cili do të tentojë të fitojë mandatin e tretë në krye të partisë.

Fatbardh Kadilli, i cili e ka shprehur hapur pakënaqësinë ndaj Bashës dhe shpalli kandidaturën fill pas rezultatit zhgënjyes në zgjedhjet e prillit.